![Apple Power Adapter Extension Cable [MK122X/A] Apple Power Adapter Extension Cable [MK122X/A]](https://eadn-wc02-14353776.nxedge.io/cdn/media/catalog/product/cache/207e23213cf636ccdef205098cf3c8a3/M/K/MK122XA_media-00.jpg)
calcActive())">
Apple Power Adapter Extension Cable [MW2N3X/A]
SKU
706396
MPN
MW2N3X/A
View all technical specifications
Delivery
In Stock
Delivery
In Stock
Ships in 2 to 3 business days
This Item Is In Stock And Will Be Dispatched Within 2-3 Business Days, Subject To Order Processing & Payment Clearance. You Will Receive An Email Confirmation Once Your Order Ships
Ships in 2 to 3 business days
Click and Collect
Melbourne CBD
Back-Order
Click and Collect
Back-Order
Ships in 2 to 3 business days
This Item is Available for Back-order. Call us for estimated ETA
Mitcham
Back-Order
Click and Collect
Back-Order
Ships in 2 to 3 business days
This Item is Available for Back-order. Call us for estimated ETA
A$29.00

Apple Power Adapter Extension Cable [MK122X/A]
Magsafe and Magsafe 2 Power Adapters 10W/12W - USB-C Power Adapters 29W/30W/61W/87W/96W
Miscellaneous
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Power Extension Cord |
| Manufacturer Part Number | MK122X/A |
| Manufacturer Website Address | http://www.apple.com/au |
| Manufacturer | Apple, Inc |
| Product Name | Power Adapter Extension Cable |
| Brand Name | Apple |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 210 g |
Power Description
| Voltage Rating | 120 V AC |
Technical Information
| Device Supported | Power Adapter |
| Connector on First End | 1 x 3-pin Male |
| Connector on Second End | 1 x Female |

Apple Power Adapter Extension Cable [MK122X/A]
Magsafe and Magsafe 2 Power Adapters 10W/12W - USB-C Power Adapters 29W/30W/61W/87W/96W
Miscellaneous
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Power Extension Cord |
| Manufacturer Part Number | MK122X/A |
| Manufacturer Website Address | http://www.apple.com/au |
| Manufacturer | Apple, Inc |
| Product Name | Power Adapter Extension Cable |
| Brand Name | Apple |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 210 g |
Power Description
| Voltage Rating | 120 V AC |
Technical Information
| Device Supported | Power Adapter |
| Connector on First End | 1 x 3-pin Male |
| Connector on Second End | 1 x Female |


