![HP P34hc G4 34-inch WQHD Curved Monitor [21Y56AA] HP P34hc G4 34-inch WQHD Curved Monitor [21Y56AA]](https://eadn-wc02-14353776.nxedge.io/cdn/media/catalog/product/cache/207e23213cf636ccdef205098cf3c8a3/2/1/21Y56AA_media-00.png)
calcActive())">
HP P34hc G4 34-inch WQHD Curved Monitor [21Y56AA]
SKU
709785
MPN
21Y56AA
View all technical specifications
Delivery
Back-Order
Delivery
Back-Order
Call us on 1300 133 165 or speak to us via Live Chat for ETA
This Item is Available for Back-order. Speak with us on Live Chat for an ETA, or to find an alternative product
Call us on 1300 133 165 or speak to us via Live Chat for ETA
Click and Collect
Melbourne CBD
Back-Order
Click and Collect
Back-Order
Call us on 1300 133 165 or speak to us via Live Chat for ETA
This Item is Available for Back-order. Call us for estimated ETA
Mitcham
Back-Order
Click and Collect
Back-Order
Call us on 1300 133 165 or speak to us via Live Chat for ETA
This Item is Available for Back-order. Call us for estimated ETA
A$729.00
HP P34hc G4 34" WQHD Curved Monitor [21Y56AA]
34"/3440x1440 WQHD/VA/5ms/21:9/Curved/USB-C,HDMI,DP/USB/65W Power Delivery/Speakers/Height Adj,Tilt/VESA/3 Yrs Wty
| Display Specifications | |
| Display Size | 34" |
|---|---|
| Panel Type | VA |
| Curved | Yes |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Resolution | (3440x1440) |
| Brightness | 250 nits |
| Contrast Ratio | 3500:1 |
| Response Time | 5ms GtG (with overdrive) |
| Audio | Yes |
| Webcam | No |
| Microphone | No |
| Touch | No |
| Display Input | |
| Display Port | 1 |
| HDMI | 1 |
| DVI | 0 |
| VGA | 0 |
| mini_dp | 0 |
| USB Type C | 1 |
| Connectivity | |
| USB | 4 |
| USB-C Charging | 1 |
| Thunderbolt | 0 |
| RJ-45 Ethernet | 0 |
| Audio in | 0 |
| Audio out | 1 |
| Mechanical | |
| Height Adjust | Yes |
| Tilt | Yes |
| Swivel | No |
| Pivot | No |
| VESA Mount | yes |
| Security Lock | Yes |
| Power | |
| Power Consumption | 190 W (maximum), 48 W (typical), 0.5 W (standby) |
| Power Supply | 100-240 VAC |
| Dimensions and Weight | |
| Without Stand (W x H x D) | 90.94 x 11.21 x 36.69 cm (WxDxH) |
| Weight | 10.51 kg |
| Cables Included | |
| Power | 1 |
| Audio Cable | 0 |
| USB Cable | 1 |
| Special Features | |
| Special Features | Anti-Glare, Low Blue Light |
| Warranty | |
| Warranty | 3 years |
HP P34hc G4 34" WQHD Curved Monitor [21Y56AA]
34"/3440x1440 WQHD/VA/5ms/21:9/Curved/USB-C,HDMI,DP/USB/65W Power Delivery/Speakers/Height Adj,Tilt/VESA/3 Yrs Wty
| Display Specifications | |
| Display Size | 34" |
|---|---|
| Panel Type | VA |
| Curved | Yes |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Resolution | (3440x1440) |
| Brightness | 250 nits |
| Contrast Ratio | 3500:1 |
| Response Time | 5ms GtG (with overdrive) |
| Audio | Yes |
| Webcam | No |
| Microphone | No |
| Touch | No |
| Display Input | |
| Display Port | 1 |
| HDMI | 1 |
| DVI | 0 |
| VGA | 0 |
| mini_dp | 0 |
| USB Type C | 1 |
| Connectivity | |
| USB | 4 |
| USB-C Charging | 1 |
| Thunderbolt | 0 |
| RJ-45 Ethernet | 0 |
| Audio in | 0 |
| Audio out | 1 |
| Mechanical | |
| Height Adjust | Yes |
| Tilt | Yes |
| Swivel | No |
| Pivot | No |
| VESA Mount | yes |
| Security Lock | Yes |
| Power | |
| Power Consumption | 190 W (maximum), 48 W (typical), 0.5 W (standby) |
| Power Supply | 100-240 VAC |
| Dimensions and Weight | |
| Without Stand (W x H x D) | 90.94 x 11.21 x 36.69 cm (WxDxH) |
| Weight | 10.51 kg |
| Cables Included | |
| Power | 1 |
| Audio Cable | 0 |
| USB Cable | 1 |
| Special Features | |
| Special Features | Anti-Glare, Low Blue Light |
| Warranty | |
| Warranty | 3 years |


