
calcActive())">
Samsung LU32J590UQEXXY 31.5 inch UHD 4K Monitor
SKU
597470
MPN
LU32J590UQEXXY
Key Features
- 32" 4K UHD (3840 x 2160)
- VA Panel
- DisplayPort, HDMI
- 3 Years Warranty
View all technical specifications
Delivery
Back-Order
Delivery
Back-Order
Call us on 1300 133 165 or speak to us via Live Chat for ETA
This Item is Available for Back-order. Speak with us on Live Chat for an ETA, or to find an alternative product
Call us on 1300 133 165 or speak to us via Live Chat for ETA
Click and Collect
Melbourne CBD
Back-Order
Click and Collect
Back-Order
Call us on 1300 133 165 or speak to us via Live Chat for ETA
This Item is Available for Back-order. Call us for estimated ETA
Mitcham
Back-Order
Click and Collect
Back-Order
Call us on 1300 133 165 or speak to us via Live Chat for ETA
This Item is Available for Back-order. Call us for estimated ETA
A$399.00
Samsung 32-inch Monitor [LU32J590UQEXXY]
31.5"/UHD 4K/VA/4ms/HDMI,DP/VESA,Tilt/3Yrs Wty
| Display Specifications | |
| Display Size | 31.5" diagonal |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Resolution | 4K UHD (3840 x 2160) |
| Brightness | 270 nits |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Response Time | 4 ms (GTG) |
| Webcam | No |
| Microphone | No |
| Touch | No |
| Display Input | |
| Display Port | 1 |
| HDMI | 2 |
| DVI | 0 |
| VGA | 0 |
| mini_dp | 0 |
| USB Type C | 0 |
| Connectivity | |
| USB | 0 |
| USB-C Charging | 0 |
| Thunderbolt | 0 |
| RJ-45 Ethernet | 0 |
| Audio in | 0 |
| Audio out | 1 |
| Mechanical | |
| Height Adjust | No |
| Tilt | Yes |
| Swivel | No |
| Pivot | No |
| Security Lock | No |
| Power | |
| Power Consumption | 59 W (max) |
| Power Supply | AC 100-240V |
| Dimensions and Weight | |
| With Stand (W x H x D) | 72.95 x 53.45 x 25.05 cm |
| Without Stand (W x H x D) | 72.95 x 42.78 x 5.64 cm |
| Weight | 6.30 kg |
| Cables Included | |
| Power | 1 |
| Audio Cable | 0 |
| USB Cable | 0 |
| Warranty | |
| Warranty | 3 Years |
Samsung 32-inch Monitor [LU32J590UQEXXY]
31.5"/UHD 4K/VA/4ms/HDMI,DP/VESA,Tilt/3Yrs Wty
| Display Specifications | |
| Display Size | 31.5" diagonal |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Resolution | 4K UHD (3840 x 2160) |
| Brightness | 270 nits |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Response Time | 4 ms (GTG) |
| Webcam | No |
| Microphone | No |
| Touch | No |
| Display Input | |
| Display Port | 1 |
| HDMI | 2 |
| DVI | 0 |
| VGA | 0 |
| mini_dp | 0 |
| USB Type C | 0 |
| Connectivity | |
| USB | 0 |
| USB-C Charging | 0 |
| Thunderbolt | 0 |
| RJ-45 Ethernet | 0 |
| Audio in | 0 |
| Audio out | 1 |
| Mechanical | |
| Height Adjust | No |
| Tilt | Yes |
| Swivel | No |
| Pivot | No |
| Security Lock | No |
| Power | |
| Power Consumption | 59 W (max) |
| Power Supply | AC 100-240V |
| Dimensions and Weight | |
| With Stand (W x H x D) | 72.95 x 53.45 x 25.05 cm |
| Without Stand (W x H x D) | 72.95 x 42.78 x 5.64 cm |
| Weight | 6.30 kg |
| Cables Included | |
| Power | 1 |
| Audio Cable | 0 |
| USB Cable | 0 |
| Warranty | |
| Warranty | 3 Years |


